Myo-inozytol, d-chiro-inozytol w proporcji 40:1 oraz kwas foliowy w ciąży - dlaczego stosować?

CZYM JEST INOFOLIC COMBI?


Inofolic combi jest suplementem diety zawierającym dwa rodzaje inozytoli: myo-inozytol, d-chiro-inozytol w proporcji 40:1 oraz kwas foliowy. Zastosowana proporcja 40:1 fizjologicznie i naturalnie występuje w organizmie kobiety, co wydatnie sprzyja gospodarce hormonalnej.

Inofolic Combi zawiera kwas foliowy w postaci rekomendowanej przez PTGiP1

KWAS FOLIOWY

Foliany, w których grupie jest kwas foliowy, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, biorą udział w procesie podziału komórek, pomagają w prawidłowej produkcji krwi, oraz utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.


Organizm kobiety wymaga uzupełnienia składników odżywczych takich jak kwas foliowy, który bierze udział w procesie podziału komórek. Kwas foliowy w ciąży przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży.

Kwas foliowy występuje głównie w: warzywach liściastych, wątrobie, jajach oraz w mniejszych ilościach w owocach (z wyjątkiem cytrusów), mięsie i mleku. Gotowanie żywności niszczy prawie całą zawartość folianów (90%) w ciągu kilku minut.

INOZYTOL


Inozytol to nazwa zwyczajowa cykloheksanheksolu – cyklicznego sześciowęglowego alkoholu polihydroksylowego posiadającego sześć grup hydroksylowych (cukrol). Najczęściej spotykaną w przyrodzie formą jego występowania jest myo-inozytol.

Myo-inozytol: do najbogatszych źródeł myo-inozytolu wśród produktów pochodzenia roślinnego należą: owoce cytrusowe, całe ziarna zbóż, orzechy (orzeszki ziemne), kiełki (kiełki pszenicy), rośliny strączkowe (fasola) i drożdże. Świeże owoce i warzywa zawierają więcej myo-inozytolu niż produkty mrożone, konserwowane lub marynowane.

1 Zimmer M et al., Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych, Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2020, 5, 4, s170–181.